Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Результати вивчення дисципліни «Бізнес-планування» студентами 4 курсу спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування

Під час вивчення цієї дисципліни студенти знайомляться з основними етапами бізнес-планування, включаючи аналіз, визначення цільової аудиторії, розробку продукту або послуги, визначення стратегії маркетингу та продажів, управління фінансами, створення оперативного плану та ін. 
Основні теми, які вивчаються в дисципліні «Бізнес-планування», включають наступні: 
    оцінка бізнес-ідей та вибір ідей для реалізації;
    аналіз ринку та конкурентів;
    розробка стратегії бізнесу та формулювання місії, цілей та завдань;
    розрахунок фінансових показників та розробка бюджету;
    розробка маркетингового плану та стратегії продажу;
    розробка плану оперативної діяльності та управління персоналом. 
Одним із окремих аспектів дисципліни є навчання студентів писати бізнес-плани («Дошки Содху» ТОВ «НЕЙЛ», «Розширення каналів продажів шляхом створення представника компанії в місті Львів»  ТОВ «Юнібуд Декор», Запуск нової лінії натуральної граноли» ТОВ «Санні Фуд», «Виготовлення турбопечі» ТОВ «Валон-А», «Картини String-art» ТОВ «НЕЙЛ», «Запуск окремої лінії фасування цукру» ТОВ «Наркевицький цукровий завод», «Впровадження у виробництво технології модульного будування» ТДВ «Хмельницькзалізобетон», «Вирощування грибів Шампіньйонів» ТОВ «Волочиськ-агро», «Виробництво дверей» ТДВ «Хмельницькзалізобетон»), які можна використовувати для презентації свого бізнесу потенційним інвесторам, банкам або іншим стейкхолдерам. 
У процесі вивчення студенти отримують практичні навички в розробці бізнес-планів, використовуючи інструменти, такі як SWOT-аналіз, аналіз конкурентів, матриця Бостона та ін. Вони також вивчають основні поняття бізнес-моделі та фінансового планування. 
Навички, які студенти отримують у ході вивчення дисципліни «Бізнес-планування», можуть бути корисними в будь-якому вигляді діяльності, повязаної з бізнесом. Вони також можуть стати основою для подальшого розвитку професійної кар’єри у сфері менеджменту, маркетингу, фінансів або підприємництва.
Для успішної роботи в бізнесі необхідно мати чіткий та детальний план дій. Дисципліна «Бізнес-планування» допоможе студентам навчитися розробляти такі плани та дати їм необхідні навички для успішного запуску та розвитку власного бізнесу.