Наукова робота
Наукова робота кафедри менеджменту, економіки, статистики та цифрових технологій
- Науково-дослідницька робота
-
Дослідницька робота здійснюється під керівництвом д.е.н. професора Іжевського П.Г., науково-педагогічними працівниками, зокрема:
д.е.н. професором Кулиничом Р.О.,
д.е.н, професоркою Чмир О.С.,
к.е.н. доценткою Арзянцевою Д. А.,
к.е.н. доценткою Захаркевич Н. П.,
к.е.н. доцентом Корюгіним А. В.,
к.е.н. доцентом Кудельським В.Е.,
к.е.н. доценткою Піхняк Т. А.;
к.пед.н. доценткою Федорчук О.С.
старшою викладачкою кафедри Граматович Ю. В.
за такими науковими темами:
«Фінансово-управлінські моделі та стратегії стабільного розвитку бізнесу в умовах глобальної турбулентності» (номер державної реєстрації 0120U104161);
«Механізми управління підприємствами та установами в системі державного регулювання національною економікою»;
«Проблеми переходу до інноваційно-інвестиційної моделі економічного зростання в умовах ринкової економіки».
Напрями наукових досліджень науково-педагогічних працівників кафедри:
- стимулювання розвитку суб’єктів малого підприємництва в Україні;
- теорія та історія менеджменту, бізнес-мережі, агропромисловий комплекс, управління національною економікою, сталий розвиток, «зелене підприємництво»;
- цифрова економіка;
- інноваційна економіка;
- бізнес адміністрування;
- «зелена» економіка, екоінновації, бізнес-адміністрування, сучасні підходи до управління персоналом, кадрова безпека;
- стратегічне управління розвитком національної економіки;
- маркетингова діяльність суб’єктів комерційної та некомерційної сфер;
- управління якістю виробничими та соціальними системами;
- соціально-демографічні проблеми відтворення трудового потенціалу в умовах ринкової економіки;
- міжнародні економічні відносини;
- управління трудовим потенціалом;
- зовнішньоекономічна діяльність підприємства.
За результатами досліджень науково-педагогічних працівників кафедри опубліковано близько 300 наукових праць у зарубіжних та вітчизняних виданнях та 3 монографій. Результати наукових здобутків доповідались на більш, ніж 400 Міжнародних і Всеукраїнських науково-практичних конференціях і семінарах. За обсягом опублікованих наукових праць кафедра є однією з найкращих в університеті.У 2024 році науково-дослідна робота на кафедрі менеджменту, економіки, статистики та цифрових технологій здійснювалась відповідно до кафедральних наукових досліджень за темами: «Механізми управління підприємствами та установами в системі державного регулювання національною економікою», «Проблеми переходу до інноваційно-інвестиційної моделі економічного зростання в умовах ринкової економіки».
За результатами проведених наукових досліджень науково-педагогічними працівниками кафедри опубліковано 25 статей у фахових виданнях, 6 статей у інших виданнях та 4 статті у виданнях, які включені до наукометричних баз WoS та Scopus.Крім того науково-педагогічні працівники кафедри (Арзянцева Д.А., Захаркевич Н.П.) залучались до виконання науково-дослідної роботи «Формування системи підготовки сержантського складу державної прикордонної служби України відповідно до стандартів НАТО» (Шифр 0121U114103)
За 2024 рік членами кафедри було надано 2 відгуки на автореферати дисертацій, науково-педагогічні працівники брали участь у 85 наукових заходах (у т.ч. у 13 – на всеукраїнських конференціях, 40 – міжнародних конференціях, 11 – у внутрішньоуніверситетській конференції та 21 – у інших наукових заходах).
18 квітня 2024 року у Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова відбулась Всеукраїнська конференції здобувачів вищої освіти за міжнародною участю «Молодь в сучасній науці: погляд у майбутнє», співорганізаторами якої виступили кафедра менеджменту, економіки, статистики та цифрових технологій, кафедра фінансів, банківської справи та фондового ринку Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Інженерний навчально-науковий інститут імені Ю.М.Потебні Запорізького національного університету, Рада молодих учених Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.
30 травня 2024 р. під керівництвом професора Кулинича Р.О була проведена ХХІV Міжнародна науково-практична конференція «Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку». На конференції були присутні доповідачі з Молдови, Румунії та України.
23 листопада 2024 року кафедрою менеджменту, економіки, статистики та цифрових технологій і кафедрою фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова проведено Міжнародний круглий стіл здобувачів вищої освіти, присвячений Всесвітньому тижню підприємництва: «Розвиток підприємництва в Україні та Польщі в умовах євроінтеграційних процесів та викликів, спричинених війною». Науковий захід проводився спільно з AKADEMIĄ HANDLOWĄ NAUK STOSOWANYCH W RADOMIU (АКАДЕМІЯ ЕКОНОМІКИ В РАДОМІ, Республіка Польща) та Хмельницьким національним університетом.
Міжнародний круглий стіл здобувачів вищої освіти став важливою платформою для обміну досвідом між молодими підприємцями України та Польщі щодо розвитку бізнесу в умовах євроінтеграційних процесів та викликів, спричинених війною. Понад 50 здобувачів вищої освіти долучилися до заходу, обговоривши ключові аспекти адаптації підприємницьких стратегій до нових реалій, що сприяє зміцненню економічних зв'язків між Україною та Польщею й підтримці інноваційного бізнес-середовища.
Всупереч складним обставинам, зумовленим російською агресією, була достатньо активною наукова робота студентів. Так, 115 студентів стали учасниками Міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій. На кафедрі сьогодні функціонують 5 наукових гуртків.
Професором Кулиничем Р.О. організовано та проведено студентську олімпіаду з навчальної дисципліни «Статистика», І етап, якої відбувся 21 березня 2024 р. Перше місце на цих змаганнях посів студент бакалаврату за спеціальністю 073 Менеджмент Марчук Д.С.
З 26 березня по 3 квітня 2024 року студенти 3 курсу спеціальності 073 Менеджмент під керівництвом доцента кафедри Арзянцевої Д.А. брали участь в освітньо-кар’єрному проекті «Ігри Заводів 7.0» @ugen.team. Проект складався з серії вебінарів, де провідні експерти з різних галузей виробництва обмінювались досвідом організації внутрішніх процесів у сфері FMCG та харчової промисловості. Вебінари проводили представники провідних компаній, таких як: МХП, Концерн Хлібпром, Metinvest, ВАТ Україна та Kernel.
Під керівництвом завідувачки кафедри Наталії Захаркевич та доцентки кафедри Дар’ї Арзянцевої підготовлено три наукові роботи на VI Міжнародний конкурс студентських науково-дослідних робіт з економіки, який відбувся 11 листопада 2024 року в Молдові.
17 жовтня 2024 року відбувся конкурс «Економічні перегони», присвячений Всесвітньому дню економіста та Дню економіста в Україні, який відзначають 12 жовтня. Цей конкурс був ініційований представниками навчально-наукового департаменту Студентської ради спільно з доценткою кафедри менеджменту, економіки, статистики та цифрових технологій Тетяною Піхняк.
13 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту, економіки, статистики та цифрових технологій Олег Суховірський і Ольга Федорчук організували та провели зі студентами першого курсу факультетів управління та економіки і публічного управління конкурс проєктів з дослідження можливостей штучного інтелекту «Першокурсники проти ШІ».
20 листопада 2024 року завідувачкою кафедри Наталією Захаркевич та навчально-науковим департаментом Студентської ради було проведено брейн-ринг з дисципліни «Менеджмент», в якому взяли участь представники факультету управління та економіки та факультету публічного управління.
26 листопада 2024 року професором кафедри Павлом Іжевським було проведено «Конкурс проектів» для студентів спеціальностей 073 Менеджмент, 281 Публічне управління та адміністрування.
Доцент Олег Суховірський 30 серпня 2024 р. виступив рецензентом дисертаційного дослідження Овдійчук Віти Анатоліївни на тему «Розвиток критичного мислення майбутніх учителів інформатики у процесі фахової підготовки» на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки у спеціалізованій вченій раді ДФ 70.145.019 Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
Основні наукові праці науково-педагогічних працівників кафедри
Монографії:
1. Фінансово-управлінські аспекти інноваційно-інвестиційного розвитку підприємництва в національній економіці: монографія за заг. і наук. ред. д. е. н., проф. Синчака В. П. Хмельницький: Хмельницький університет управління та права, 2017. 374 с.
2. Федорчук О.С. Національний репозитарій академічних текстів: відкритий доступ до наукової інформації: монографія. Київ: ДНУ «УкрІНТЕІ», 2017. 200 с.
3. Синчак В. П., Булат Г. В., Піхняк Т. А. Фінансово-облікове забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків : монографія за заг. ред. В. П. Синчака. Хмельницький: Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, 2020. 152 с.Навчальні підручники та посібники
1. Кулинич О.І., Кулинич Р.О. Правова статистика. Навчальний посібник. Хмельницький: Поділля, 2002. 240с.
2. Чмир О.С., Стеченко Д.М. Методологія наукових досліджень: підручник. Київ: Знання. 2005.309 с.
3. Чмир О.С., Пила В.І., Гарасюк О.А., Терещенко Т.В. Сучасна регіональна політика і транскордонне співробітництво: навчальний посібник. Хмельницький: Вид-во ХУУП, 2006. 412 c.
4. Чмир О.С., Стеченко Д.М. Методологія наукових досліджень : підруч. 2-е вид., переробл. і доповн.. Київ: Знання, 2007. 317 c.
5. Парфенцева Н. О., Кулинич Р. О. Статистичне вивчення соціально-економічного розвитку України : підруч. Київ: ВПД «Формат», 2011. 456 с.
6. Кулинич О.І., Кулинич Р.О. Теорія статистики: підруч. 7 вид., перероб. і доп. Київ : Знання. 2015. 239 с.
7. Ковальчук С.В., Бойко Р.В., Корюгін А.В. Рекламний менеджмент: навч. посібник . Львів: «Новій світ¬2000». 2017. 269 с.
Відповідно до Наказу МОН України від 15.09.2016 р. № 1111 «Про ліцензування освітньої діяльності та третьому освітньо-науковому рівні», на підставі рішення Ліцензійної комісії Міністерства, у Хмельницькому університеті управління та права розширено провадження освітньої діяльності на третьому освітньо-науковому рівні. Науково-педагогічні працівники кафедри проводять активну наукову роботу зі студентами університету.
Зокрема, при кафедрі функціонує 4 студентських наукових гуртки:
«Актуальні проблеми функціонування та розвитку економіки в умовах ринкової нестабільності» (співкерівник гуртка - к.е.н., доцент Арзянцева Д.А.);
Управління підприємницькою діяльністю в регіоні (керівники гуртка – к.е.н., доцентка Захаркевич Н.П. та к.е.н., доцент Корюгін А.В.);
Статистичні методи вивчення соціально-економічного розвитку. (керівник гуртка – д.е.н., професор Кулинич Р.О.);
“Інформатика для юристів” (керівник гуртка – к.пед.н., доцентка Федорчук О.С.).Науково-педагогічні працівники кафедри неодноразово забезпечували підготовку призерів і номінантів всеукраїнських олімпіад і конкурсів студентських наукових робіт.
У 2013 – 2014 і 2015 – 2016 навчальних роках студентки Мотузюк Анастасія та Щавінська Марина відповідно стали призерами та були нагороджені дипломами ІІІ ступеня ІІ етапу.
У 2017 році студентки Гуменюк Діана та Грицькова Анастасія, стали призерами у номінації ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Регіональна економіка» (підготовку здійснював доцент к.е.н. Корюгін А. В.).
У 2019 році студентка Ярема Оксана стала призером і одержала диплом ІІІ ступеня за перемогу у другому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом «Менеджмент організацій» (підготовку здійснювала доцентка к.е.н. Арзянцева Д. А.).
У 2019 році студентка Грицькова Анастасія стала призером і одержала диплом ІІІ ступеня за перемогу у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Стратегічне управління» (підготовку здійснював доцент к.е.н. Корюгін А. В.).
У 2020 році студентка Герасимчук Анна стала призером і здобула диплом ІІІ ступеня за перемогу у другому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом «Менеджмент організацій» (підготовку здійснювала доцентка к.е.н. Захаркевич Н.П.).
У 2021 році Команда студентів 3 курсу за спеціальністю 073 Менеджмент під керівництвом доцентки Крушинської А.В. вийшла у фінал та здобула 4 місце у фіналі Всеукраїнського конкурсу стартапів Easy Start.
У 2022 році студентки IV курсу спеціальності «Менеджмент» Півхлопко Д.Р. і Кравчук Ю.О. (науковий керівник Іжевський П.Г.) та студент магістратури Кобзар П.О. (науковий керівник доцентка к.е.н. Арзянцева Д.А.) взяли участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань 07 Управління та адміністрування спеціальності 073 Менеджмент спеціалізації Менеджмент організацій (Одеський національний економічний університет). - Наукові гуртки
-
«Управління підприємницькою діяльністю в регіоні»
Наукові керівники: Захаркевич Н.П., завідувач кафедри, к.е.н.., доцент, Корюгін А.В., доцент кафедри, к. е. н., доцент.
Електронна пошта: z.nata.p [at] univer.km.ua a_korugin [at] univer.km.ua
Періодичність та місце проведення засідань: Засідання поводяться 1 раз на 2 місяці за адресою: пров. Володимирський 12, Навчальний корпус №2«Макроекономічні аспекти економічного зростання в Україні»
Науковий керівник: Піхняк Т.А., доцент кафедри, к.е.н., доцент.
Електронна пошта: t_pikhniak [at] univer.km.ua
Періодичність та місце проведення засідань: Засідання гуртка поводяться 1 раз на 2 місяці за адресою: пров. Володимирський 12, навчальний корпус №2«Цифрові технології для юристів»
Науковий керівник: Федорчук О.С., доцент кафедри, к.п.н., доцент.
Електронна пошта: os_fedorchuk [at] univer.km.ua
Періодичність та місце проведення засідань: Засідання гуртка поводяться 1 раз на 2 місяці за адресою: вул. Проскурівська 57, навчальний корпус №4«Бізнес-інкубатор ідей при кафедрі менеджменту, економіки, статистики та цифрових технологій»
Науковий керівник: Арзянцева Д.А., доцент кафедри, к.е.н., доцент.
Електронна пошта: ardasha2001 [at] gmail.com
Періодичність та місце проведення засідань: Засідання гуртка поводяться 1 раз на 2 місяці за адресою: пров. Володимирський 12, навчальний корпус №2«Управління проєктною діяльністю»
Науковий керівник: Іжевський П.Г., професор кафедри, д.е.н., професор.
Електронна пошта: p_izhevskyi [at] univer.km.ua
Періодичність та місце проведення засідань: Засідання гуртка поводяться 1 раз на 2 місяці за адресою: пров. Володимирський 12, навчальний корпус №2