Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Гендерна політика Університету

Нормативна база

Дорожня карта реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року у Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова

Програма підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників "Гендерна рівність та недискримінація в освітньо-науковому середовищі"

Гендерна політика Університету

Шановні відвідувачі!

Якщо Вам відомі факти порушення положень законодавства щодо гендерної рівності, факти проявів дискримінації, цькування, сексизму та сексуальних домагань, за наявності достовірних аргументів/фактів, Ви можете повідомити про це анонімно за посиланням або звернутися письмово (через скриньки довіри у навчальних корпусах).
Зауважте, що анонімне звернення підлягає розгляду за наявності конкретної інформації, а саме ПІБ особи та опис ситуації, що можна перевірити (анонімне повідомлення не є зверненням громадянина у розумінні  Закону України «Про звернення громадян»).
Надана Вами інформація враховуватиметься керівництвом Університету при прийнятті рішення щодо необхідності проведення перевірки або іншого реагування відповідно до чинного законодавства України.
Якщо Ви вирішили подати повідомлення та готові надати нам свою контактну інформацію, запевняємо, що ця інформація не буде передаватись нікому без Вашої прямої згоди. 
Повідомлення може бути індивідуальне (подане окремою особою) або колективне (подане групою осіб).


ПІДСУМКОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ МОЛОДИХ УЧЕНИХ У 2023 РОЦІ
29 грудня 2023 року відбулось підсумкове засідання Ради молодих учених у 2023 році. Засідання розпочалось із проведення панельної дискусії, на якій було представлено для обговорення низку важливих питань у діяльності молодих науковців, зокрема завідувач науково-дослідної частини, радник з гендерних питань Інна ШЕВЧУК висвітлила сутність та проблематику адультизму (реверсивного ейджизму) у закладах вищої освіти, та звернула увагу на зміни в уявленнях та підходах до віку в науковому середовищі. Практичний психолог Університету Олена ШКОЛЬНИК розкрила проблематику емоційного вигорання науково-педагогічних працівників в умовах воєнного стану та надала практичні рекомендації, як досягати успіху у науковій та педагогічній сфері без шкоди для фізичного та емоційного здоров'я. Про типові лексичні помилки у сфері наукових досліджень та як їх уникати детально розповіла доцент кафедри мовознавства Ольга ПОДОЛЯНЧУК. 
В цілому, проведення такої дискусії внесло позитивний вклад у науковий розвиток, підвищило професійний рівень учасників і сприяло формуванню стійких мереж співпраці та обміну знаннями. 
На завершення засідання головою Ради молодих учених Анною ДАНІЛОВОЮ було підведено підсумки щодо діяльності Ради у 2023 році та означено ключові орієнтири на наступний календарний рік.


25 листопада 2023 року розпочинається акція «16 днів проти насильства», яка спрямована на підвищення обізнаності громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви.
Дати початку та завершення Акції символізують поєднання у цьому періоді інформаційно-просвітницьких заходів щодо запобігання та протидії насильству,  захисту прав людини, мета яких полягає у приверненні уваги до проблеми насильства в Україні та його збільшення під час війни, підвищення обізнаності учасників та їх оточення про види насильства, випадки насильства пов’язані з військовим конфліктом, шляхи допомоги постраждалим та наявні сервіси, які надають таку підтримку. 
Розпочнемо роботу із представлення низки пам’яток, що стосуються видів насилля та шляхів його подолання, типології лукізму (дискримінації за зовнішнім виглядом) й заходів щодо його превенції.


За сприяння директора Хмельницького міського центру соціальних служб Мар’яни ЛЮБЕЦЬКОЇ, а також за співпраці практичного психолога Університету Олени ШКОЛЬНИК та радника з гендерної рівності Університету Інни ШЕВЧУК, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 11 грудня 2023 року в Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова відбувся вебінар для здобувачів вищої освіти на тему: «Протидія домашньому насильству», який провела практичний психолог Хмельницького міського центру соціальних служб Олена АТАМАНЮК. Здобувачі вищої освіти мали можливість детально ознайомитись з видами та особливостями домашнього насильства, його впливом на особистість; специфікою роботи служб та центрів, які надають допомогу та/або притулок постраждалим; способами захисту та корисними контактами у випадку домашнього насильства, а також поставити психологу Хмельницького міського центру соціальних служб власні питання. Щиро дякуємо пані Мар’яні та пані Олені за цікаву й змістовну зустріч та сподіваємося на подальшу співпрацю!


Контакти практичного психолога Університету
e-mail : o_shkolnyk [at] univer.km
Телефон: 098-998-31-55
Контакти радника з гендерної рівності Університету
e-mail : gender [at] univer.km.ua