Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Відділ з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності

Загальна інформація


  Відділ з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності науково-дослідної частини Хмельницького університету управління та права є структурним підрозділом науково-дослідної частини університету.
  На відділ покладається забезпечення здійснення науково-дослідної діяльності університету шляхом координування наукових заходів і підтримання тісних наукових й освітніх зв’язків із вітчизняними, зарубіжними та міжнародними організаціями.
  Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, “Про наукову та науково-технічну діяльність”, “Про наукову та науково-технічну експертизу”, “Про пріоритетні напрямки розвитку науки та техніки”, “Про інформацію”, “Про науково-технічну інформацію”, Положенням про державний вищий навчальний заклад, Переліком платних послуг, які можуть надаватись державними навчальними закладами, Статутом університету, Положенням про науково-дослідну частину університету, Положенням про відділ з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності науково-дослідної частини університету та іншими нормативно-правовими актами.

Працівники підрозділу

Данілова Анна Вікторівна

Данілова
ПІБ (англійською)
Посада
старший викладач кафедри теорії та історії держави і права, фахівчиня І категорії відділу з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності, Голова ради молодих учених

 

Ільченко Юлія Леонідівна

Ільченко Юлія Леонідівна
ПІБ (англійською)
Посада
фахівець 1-ї категорії відділу з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності, фахівець 1-ї категорії відділу з питань законотворчості та наукових експертиз науково-дослідної частини

 


Завдання діяльності відділу

Головними завданнями відділу є:
організаційне, методичне й консультативне забезпечення організації та проведення науково-дослідної діяльності в університеті;

налагодження та зміцнення співробітництва із вітчизняними, зарубіжними і міжнародними організаціями, які займаються науковими дослідженнями, шляхом ініціювання укладення договорів про співробітництво, встановлення прямих зв’язків із вищими навчальними закладами іноземних держав, міжнародними організаціями, фондами тощо;

участь у роботі із грантами та іншими інструментами залучення альтернативних джерел фінансування для досягнення мети діяльності відділу;

проведення спільно з кафедрами та іншими структурними підрозділами університету наукових досліджень з метою досягнення фундаментальних і прикладних результатів;

аналіз результатів наукових досліджень і відбір програм та проектів з метою їхнього подальшого впровадження;

координація діяльності з підготовки, розробки й організації випуску кафедрами й іншими структурними підрозділами університету науково-методичних матеріалів, збірників, коментарів, монографій та інших наукових робіт, в яких містяться результати наукових досліджень, що виконані у відділі чи за його участю;

надання інформаційних послуг, консультацій із наукових і науково-прикладних питань;

прийняття участі у грантах та інших заходах конкурсного характеру, у тому числі й міжнародних;

координація науково-дослідної роботи студентів;

організація наукових, науково-практичних конференцій, семінарів, “круглих столів” та інших наукових заходів (у тому числі, міжнародних), що проводяться на базі університету;

збір, обробка та узагальнення інформації про проведення наукових, науково- практичних конференцій, з’їздів, симпозіумів, семінарів, “круглих столів”, що проводяться іншими науково-дослідними закладами України та зарубіжжя, поширення цієї інформації серед структурних підрозділів університету та сприяння участі співробітників університету в цих заходах;

налагодження та підтримка зв’язків із освітніми, науковими і науково-дослідними центрами України й зарубіжжя;

участь у міжнародних освітніх та наукових програмах.

Зазначений перелік не є вичерпним. Відділ може здійснювати й інші види діяльності для досягнення мети його створення.

Членство в організаціях

Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова є членом:  
1.   Євразійської асоціації правничих шкіл та правників;
2.   NGO "ENGin".
3.   UACES (University Association for Contemporary European Studies)


Гранти та міжнародні програми
 

Грантова діяльність
Гранти – це сукупність фінансових засобів, що надаються на безповоротній основі некомерційним організаціям або ж фізичним особам на реалізацію соціальних проектів, благодійних програм, проведення накових досліджень, навчання, підготовку кадрів та на інші суспільно корисні цілі з наступним звітом про їх використання на визначені цілі. Надання гранту визначається вимогами грантодавця та відбувається за підсумками проведення грантового конкурсу. Найчастіше виділення грантів відбувається в ході реалізації грантової програми. Грантова програма – план дій з організації цільового фінансування проектів грантозаявників.
З точки зору періодичності проведення грантові програми поділяються на:
– разові конкурси – програми грантів, які проводяться фондами один раз (як правило, вони спрямовані на досягнення певних цілей і завдань);
– циклічні конкурси – програми грантів, які повторюються через певні проміжки часу – один-два рази на рік;
– постійні конкурси – програми грантів, які не мають певних термінів подання заявок на фінансування. Проекти розглядаються за фактом їх надходження.
Важливою умовою реалізації грантових коштів є не лише потреба в розумінні специфіки певної проблеми, але і запропоновані варіанти її перспективного вирішення, очікувані результати та обґрунтування потреби в коштах.

На даний час існує багато видів грантів для науковців. Основними з них є:

Гранти на дослідження
1.   Гранти на дослідження – це гранти на отримання фінансування для проведення наукового дослідження або реалізацію проекту, керівником і виконавцем якого є одна й та ж людина. Гранти на дослідження бувають декількох типів: на підтримку досліджень по поточному місцю роботи, а також на фінансування короткострокових наукових візитів до зарубіжних дослідних центрів.

Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships (IF) – European Fellowships
Країна: Країни Європейського Союзу та асоційовані країни ЄС.
Установа-донор: Європейська комісія.
Терміни подачі: у вересні місяці щороку.
Мета гранту: проведення наукового дослідження в Європі чи одній з асоційованих країн протягом 1-2 років (передбачає можливість 3-6 місячного відрядження до ще однієї інституції в ЄС).
Цільова аудиторія: досвідчені науковці із захищеною дисертацією або ж щонайменше 4-річним досвідом повноцінної наукової діяльності.
Сума гранту: покриття проживання, транспортних витрат, витрат на членів родини, а також витрат на дослідження, нетворкінг та навчання стипендіата.
Посилання: https://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/actions/individual-fellowships_en.

ESPRIT Career Advancement for Postdocs
Країна: Австрія.
Установа-донор: Австрійський науковий фонд (FWF).
Терміни подачі: запуск програми квітень 2021 року.
Мета гранту: проведення незалежного наукового дослідження в Австрії протягом 36 місяців у ролі головного дослідника (PI). Передбачає залучення ментора з німецької установи.
Цільова аудиторія: постдоки із дисертацією, захищеною протягом останніх 5 років.
Сума гранту: зарплата відповідно до ставки головного дослідника, а також покриття проєктних витрат від 15,000 до 25,000 євро на рік.
Посилання: https://www.fwf.ac.at/en/research-funding/fwf-programmes/esprit-programme.

Humboldt Research Fellowship (Наукова стипендія Гумбольдта)
Країна: Німеччина.
Установа-донор: Фонд Олександра Гумбольда.
Терміни подачі: протягом року, але заздалегідь до кожного окремого засідання Відбірної Комісії, що зустрічається у березні, липні та листопаді місяці.
Мета гранту: проведення наукового дослідження в Німеччині протягом 6-24 місяців для постдоків та 6-18 для досвідчених науковців.
Цільова аудиторія: постдоки та досвідчені науковці.
Сума гранту: Місячна стипендія у розмірі 2,670 євро для постдоків та 3,170 євро для досвідчених науковців.
Посилання: https://www.humboldt-foundation.de/en/apply/sponsorship-programmes/humboldt-research-fellowship.

DAAD Research Stays for University Academics and Scientists
Країна: Німеччина.
Установа-донор: Німецька служба академічних обмінів (DAAD).
Терміни подачі: у червні та листопаді місяці щороку.
Мета гранту: проведення наукового дослідження у Німеччині від 1 до 3 місяців.
Цільова аудиторія: як молоді науковці (із захищеною дисертацією) на початку кар’єри, так і досвідчені науковці, що працюють в освітній та/чи науковій інституції.
Сума гранту: місячна стипендія у розмірі 2,000-2,150 євро (залежно від посади/ наукового звання) та покриття транспортних витрат.
Посилання: https://www2.daad.de/deutschland/stipendium/datenbank/en/21148-scholarship-database/?origin=17&status=5&subjectGrps=&daad=&q=&page=1&detail=50015456#prozess

Гранти на навчання
2.   Гранти на навчання (літні школи, зимові школи). Такі школи гармонійно поєднують інтенсивне навчання та активний відпочинок. Це і численні знайомства, і дружня атмосфера, і обмін досвідом. Навчання проходить за методом проєктів та включає інтерактивні лекції, практикуми, тренінги з командоутворення і творчого розв’язання проблем, пізнавальні екскурсії. Глибоке занурення в тему і неформальне спілкування з науковцями й експертами дає можливість за короткий час опанувати великий обсяг знань і навичок в обраній галузі. Участь в літніх школах або зимових школах – це, крім іншого, відмінна можливість поїздити по інших країнах і відточити вміння спілкуватись іноземною мовою.

          ЛІТНЯ ШКОЛА ЕНЕРГЕТИЧНОГО СПІВТОВАРИСТВА 2024
Літня школа Енергетичного співтовариства 2024 розпочинає прийом заявок. Вона пройде 20-27 липня 2024 року в Технічному університеті Молдови, розташованому в Кишиневі.
Ініціатива відкрита для осіб, які хочуть поглибити своє розуміння енергетичного переходу та формувати майбутнє енергетичного сектору. 
У літній школі можуть взяти участь:
•    магістри та аспіранти, які бажають розширити свої знання щодо енергетики;
•    дослідники різноманітних дисциплін, пов’язаних з енергетикою;
•    молоді спеціалісти, які працюють у державних установах, компаніях, науково-дослідницьких центрах, організаціях та інших енергетичних секторах.
Для громадян Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови та України участь у програмі безкоштовна.
Кінцевий термін подання заявок – 31 березня.
Посилання: https://www.energy-community.org/news/Energy-Community-News/2024/01/22.html


Гранти на стажування
3. Гранти на стажування дозволяють отримати хороший досвід практичної роботи як у закордонному університеті, так і в відомих компаніях або міжнародних організаціях. Вивчаючи досвід передових країн, аспіранти, докторанти, науково-педагогічні працівники підвищують рівень знань, освоюють новітні унікальні методи, набувають досвіду викладацької діяльності, отримують інформаційний обмін і розширюють наукові контакти.

Меморіальний фонд ім. Івана Коляски (JOHN KOLASKY MEMORIAL ENDOWMENT FUND)
Країна: Канада.
Терміни подачі: 01 березня щороку.
Тематика стажування: економіка, політичні науки, історія, право та суспільні науки. Щорічні стипендії аспірантам та науковцям із України для стажування в Альбертському університеті. Розмір стипендії – 2500$ –3000$.Тривалість стипендії – від 3 до 9 місяців.
Посилання: https://www.ualberta.ca/index.html

Тревел-гранти та гранти на поїздки
4. Тревел-гранти та гранти на поїздки, які дозволяють поїхати на престижну зарубіжну конференцію, покриваючи вартість проїзду і проживання в країні перебування. Залежно від конференції, гранти на поїздки можуть включати чи не включати покриття оргвнеску на участь в ній. Зазвичай тревел-гранти надаються самими організаторами конференції, або великими міжнародними об’єднаннями вчених на зразок SPIE.

КУРС МЕДІАМЕНДЖЕМЕНТУ ДЛЯ МОЛОДІ 
П'ятиденний інтенсив у Києві, який охоплюватиме різні сфери, включаючи розробку стратегії, адміністрування організації, редакційну політику, фандрайзинг, маркетинг, презентацію проектів, роботу із соціальними мережами, розробку веб-сайтів, кібербезпеку, управління персоналом та інших проривних складових. 
20-24 травня 2024, місто Київ 
Серед запрошених лекторів виконавчий директор “Української правди” Andrey Boborykin , засновник Prometheus Іван Примаченко, головна продюсерка новин “Суспільного мовлення” Khrystyna Havryliuk та спеціальні  редактори.  
Запрошуються заявники з усієї України віком від 18 до 25 років.  Кандидати повинні мати проектну ідею у сфері медіа. Проекти можуть бути найрізноманітніших форматів: від онлайн-медіа про відбудову до екологічного подкасту, від політичного YouTube-шоу до хабу з медіаграмотності для літніх людей, від друкованої газети для свого селища до тік-току про розпізнавання штучного інтелекту тощо.
Участь безкоштовна. Організатор покриє проїзд та забезпечить учасників проживанням і харчуванням в Києві під час участі на курсі. 10 студентів отримають персональне наставництво.
Подання заявок до 15 квітня 2024 року.
Посилання: https://docs.google.com/forms/d/1XsNq8xcuMRSBuMY7inb77X_Hief8AdJDVxtB-nhBGek/viewform?edit_requested=true 
 

Міжнародні гранти та конкурси
Міжнародний Вишеградський Фонд (The International Visegrad Fund – ІVF).
Детальніша інформація за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/startuvav-konkurs-spilnih-ukrayinsko-litovskih-naukovo-doslidnih-proyektiv-na-2022-2023-roki?fbclid=IwAR32kV_EVZ2rSkrQF9DF8LFOinTnzVteUhLgGpL1tRf5-l_Sgcvmb_5W060&utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=249836722.

Європейський науковий фонд (European Science Foundation).
Детальніша інформація за посиланням: http://www.esf.org.

Міжнародний Фонд «Відродження».
Детальніша інформація за посиланням: https://www.irf.ua.

Каталог можливостей House of Europe.
Детальніша інформація за посиланням: https://houseofeurope.org.ua/opportunities?utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=248503303.

Міжнародні короткотермінові програми 2021 Національної школи управління Франції (ENA).
Детальніша інформація за посиланням: http://academy.gov.ua/pages/dop/36/files/0bf4355d-b18e-4057-acaa-a18d4c878fdc.pdf.

Додаткові інформаційні ресурси для пошуку грантів
Українські інформаційні ресурси:
Ресурсного центру «Гурт». Детальніша інформація за посиланням: https://gurt.org.ua.
Інформаційного порталу некомерційних організацій України «Громадський простір». Детальніша інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/about/.
«Велика ідея». Детальніша інформація за посиланням: https://biggggidea.com/opportunities/.

Зарубіжні ресурси з фандрайзингу:
European Foundation Centre (EFC) – Міжнародна асоціація суспільних та корпоративних донорів. Детальніша інформація за посиланням: https://www.efc.be
Міжнародний портал про філантропію. Детальніша інформація за посиланням: https://candid.org/?fcref=lr.

Реалізовані грантові проєкти

Культурно-розважальний центр для ВПО "Рідні незнайомці"

Консультаційний хаб для внутрішньо переміщених осіб «Допомога поруч»

3. U_CAN