Новини
ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ФІЛОЛОГІЇ, ПЕРЕКЛАДОЗНАВСТВА ТА ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ»
12 грудня 2024 року студенти другого та третього курсів спеціальності 035 Філологія (Анастасія МАКОДЗЬОБ, Анастасія БАБЧИНСЬКА, Вікторія ЛАВРЕНЮК, Марта МАЗУРІНА, Юлія ПРОЦЮК, Дар’я ВЕЛІСЕВИЧ, Маргарита ЧОРНА, Маргарита ПРИХОДЬКО, Анна КОЛОДІЙ, Юлія НИЧИПУРУК) взяли участь у роботі ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ ФІЛОЛОГІЇ, ПЕРЕКЛАДОЗНАВСТВА ТА ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ», яка проводилась Національною академією державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.
Міжнародна співпраця та грантові можливості
27 листопада 2024 року для здобувачів вищої освіти за спеціальностями 035 Філологія, 051 Економіка, 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, 073 Менеджмент факультету управління та економіки було проведено чергову зустріч на тему «Міжнародна співпраця та грантові можливості» за участю Юлії ПИРІЖОК, фахівчині відділу з координації наукових заходів, міжнародного співробітництва та грантової діяльності науково-дослідної частини, Інни ШЕВЧУК, керівниці науково-дослідної частини, Тетяни ТЕРЕЩЕНКО, деканеси факультету управління та економіки Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.
Зустріч голови обласної ради Віолети ЛАБАЗЮК з активом студентської молоді області
До Міжнародного дня студента у Хмельницькій обласній раді відбулась зустріч голови обласної ради Віолети ЛАБАЗЮК разом із заступником Валентином СОКОЛЮКОМ з активом студентської молоді області. Обговорювали актуальні проблеми створення нових можливостей для студентів у сфері освіти, культури та спорту, а також ідеї щодо підтримки молодіжних ініціатив та покращення інфраструктури області для студентської спільноти. У ході зустрічі відзначено кращих студентів Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, які наполегливим навчанням досягли високих результатів, своєю активною громадянською позицією популяризують освіту у області та країні загалом.
Конкурс імені Петра Яцика
Вітаємо переможців І етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка та конкурсу з української мови імені Петра Яцика! Бажаємо натхнення, творчих здобутків і нових перемог!
Захист курсових проєктів студентами, що навчаються за освітньою програмою «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська»
8 листопада 2024 року студенти, що навчаються за освітньою програмою «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська» успішно захистили свої курсові проєкти! Курсові роботи були підготовлені в межах навчальної дисципліни «Методика викладання іноземних мов». Теми, обрані студентами, стосувалися актуальних освітніх викликів сучасності, що дало змогу показати глибоке розуміння теорії та її практичне значення.
Зустріч з практиком Михайлом КАЛІНІЙЧУКОМ
5 листопада 2024 року студенти, що навчаються за освітньою програмою «Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська», відчули справжній дух професії своєї мрії! На заняття завітав Михайло КАЛІНІЙЧУК — відомий практикуючий перекладач, який щедро поділився професійним досвідом, секретами та нюансами, про які не прочитаєш у жодному підручнику.
Відкрите заняття «Шрифтова абетка української ідентичності»
До Дня української писемності та мови було проведено відкрите заняття «Шрифтова абетка української ідентичності» (викл. доцент кафедри мовознавства, кандидат філ.наук, доцент Ольга ПОДОЛЯНЧУК). Під час заняття розглядали питання української ідентичності та зробили екскурс Шрифтовою абеткою української ідентичності, ознайомились з інформацією про українські літери відразу з двох нових сторін — знакових для України символів і модерних українських шрифтів.
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності
25 жовтня 2024 року, напередодні Дня української писемності та мови, університетська спільнота ХУУП імені Леоніда Юзькова вже традиційно долучилась до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч усі охочі мали нагоду перевірити свої знання української мови завдяки чудовому тексту «Магія голосу», який написала письменниця Оксана ЗАБУЖКО. Читав диктант письменник та військовослужбовець Павло ВИШЕБАБА.
Проєкті міжнародної мобільності Еразмус + «Think, Dream and Discover with Digital Storytelling. Cultural Heritage with Digital Storytelling – Historical Documentaries”
13-18 жовтня 2024 року студентка 2 курсу спеціальності 035 Філологія Софія Ворник взяла участь у проєкті міжнародної мобільності Еразмус + «Think, Dream and Discover with Digital Storytelling. Cultural Heritage with Digital Storytelling – Historical Documentaries”. Проєкт був організований координаторами Центру науки та мистецтва Konak Şehit Ömer Halisdemir міста Ізмір, Туреччина та мав на меті розвиток навичок творчого письма за допомогою цифрових засобів.
Екскурсія студентів-філологів до музею історії Хмельницького: занурення в культурну спадщину рідного краю
10 жовтня 2024 року у рамках освітніх компонентів «Лінгвокраїнознавство англомовних країн» та «Лінгвокраїнознавство країн другої іноземної мови» студенти другого та третього курсів спеціальності 035 «Філологія» побували на екскурсії в музеї історії міста Хмельницького, який є важливим культурно-освітнім та науково-дослідницьким закладом міста. Під час екскурсії слухачі довідалися про побут місцевих мешканців у різні історичні періоди, поринули в історію перетворень середньовічного Плоскирова та колишнього Проскурова на сучасний обласний центр і центр територіальної громади – місто Хмельницький.