Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Новини

Екскурсія студентів-філологів до музею історії Хмельницького: занурення в культурну спадщину рідного краю

10 жовтня 2024 року у рамках освітніх компонентів «Лінгвокраїнознавство англомовних країн» та «Лінгвокраїнознавство країн другої іноземної мови» студенти другого та третього курсів спеціальності 035 «Філологія» побували на екскурсії в музеї історії міста Хмельницького, який є важливим культурно-освітнім та науково-дослідницьким закладом міста. Під час екскурсії слухачі довідалися про побут місцевих мешканців у різні історичні періоди, поринули в історію перетворень середньовічного Плоскирова та колишнього Проскурова на сучасний обласний центр і центр територіальної громади – місто Хмельницький.

Онлайн-лекція Ірини Шевчук «Сучасні інформаційні технології та штучний інтелект в управлінні знаннями»

Нещодавно здобувачі вищої освіти, що навчаються за освітньою програмою «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська», мали чудову нагоду відвідати онлайн-лекцію «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В УПРАВЛІННІ ЗНАННЯМИ». Спікером виступила доктор економічних наук, професор, академік ГО «Національна академія наук вищої освіти України», академік ГО «Міжнародна академія освіти і науки», завідувач кафедри цифрової економіки та бізнес-аналітики Львівського національного університету імені Івана Франка ІРИНА ШЕВЧУК.

Візит до Товариства «Просвіта»: студенти-філологи на шляху до інтелектуального й духовного розвитку

Напередодні Дня міста разом зі студентами-філологами в рамках навчального курсу «Українська мова за професійним спрямуванням» мали нагоду побувати в інтелектуально-духовному просторі Хмельницького міського Товариства української мови імені Тараса Шевченка «Просвіта».

Лекція Брюса Л. Андерсона: концепт свободи Андрія Волана та його значення для сучасного суспільства

26 вересня 2024 року студенти та науковці Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова мали нагоду поспілкуватися з Брюсом Л. Андерсоном – доктором філософії (Оксфордський центр місіонерських досліджень), президентом Інституту Реформації (США, Вірджинія). Під час лекції на тему «Wolan’s Concept of the “Honourable Man”: With reference to the Raziwills» гість поділився глибоким аналізом суспільно-політичних ідей Андрія Волана, видатного реформатора-теолога.

Ознайомча екскурсія для першокурсників: відкриття можливостей бібліотеки в рамках акції «Місячник першокурсника»

25 вересня відбулася ознайомча екскурсія до бібліотеки в рамках акції «Місячник першокурсника» для першокурсників, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська». Студентам було надано детальну інформацію про проекти, які реалізовуються у бібліотеці та можливості для їхнього навчання та особистого розвитку, а також участь у освітніх та культурних програмах.

«Першокурсники ХУУП імені Леоніда Юзькова на науково-практичній конференції: Мова – наш ідеологічний фронт Перемоги»

24 вересня 2024 року першокурсники Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова долучилися до науково-практичної конференції «Мова – наш ідеологічний фронт Перемоги», організованої Хмельницькою міською радою, Департаментом освіти та науки спільно з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією.

Мотиваційна зустріч з професіоналами перекладу для першокурсників ХУУП

19 вересня 2024 року першокурсники, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська», мали унікальну можливість поспілкуватися з досвідченими перекладачами: Михайло Калінійчук, власник центру іноземних мов та бюро перекладів «ENjoy», перекладач, координатор міжнародних проєктів, який працював з ОБСЄ, НАТО, ЄС, посольством США, Всесвітньою митною організацією та іншими міжнародними структурами, спеціалізується на усному та письмовому перекладі, зокрема військовому; Вадим Басистий, практикуючий перекладач, радник голови Хмельницької ОВА з міжнародних зв’язків.

Студенти-філологи побували у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї: пізнання культури та історії Поділля

У рамках навчальних дисциплін «Лінгвокраїнознавство англомовних країн» та «Лінгвокраїнознавство країн другої іноземної мови» студенти другого курсу спеціальності 035 Філологія 17 вересня 2024 року відвідали Хмельницький обласний краєзнавчий музей — значний науковий та культурно-просвітницький осередок міста та області.  Екскурсія розширила соціокультурний досвід майбутніх філологів-перекладачів, а отримана інформація допоможе у роботі над проєктом «Культура і традиції Великої Британії, Німеччини та України: порівняльна характеристика».

Першокурсники-філологи у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці: знайомство з можливостями та ресурсами

В рамках проведення Місячника першокурсника 15 вересня 2024 року студенти-філологи першого курсу мали чудову можливість ознайомитися з ресурсами та можливостями Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки під час спеціально організованої екскурсії, яку провели фахівці цього закладу.

Захист виробничої практики здобувачів-філологів

27 червня 2024 року відбувся успішний захист виробничої практики здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська». Практика проходила на базі підприємств міста Хмельницького. Під час захисту звіту практики другокурсники проаналізували результати своєї роботи, поділилися враженнями від роботи з текстами різноманітної тематики, обговорили аспекти перекладацької діяльності та розкрили власні секрети перекладу.