Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Кафедра мовознавства

Загальна інформація


Кафедра мовознавства Хмельницького інституту регіонального управління та права була заснована в 1996 році.

За час існування кафедри її очолювали: к.психолог.н., доцент В.Д. Федоров; к.філол.н., доцент Т.І. Кобринська; ст. викладач Л.В. Гайдамащук; к.філол.н., доцент В.Г. Рогожа. З 2011 р. кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент О.О. Нагорна.

1. Науково-педагогічні працівники:
    в даний час на кафедрі працює 9 викладачів (у тому числі: 3 кандидати наук, 3 доценти, 6 старших викладачів).

2. Навчальна діяльність кафедри
    Кафедра забезпечує викладання дисциплін на двох факультетах: юридичного факультету та факультету управління та економіки. Викладачі кафедри працюють також в групах аспірантів. Науково-педагогічними працівниками кафедри викладається 12 дисципліни (зокрема, українська мова за професійним спрямуванням, англійська мова, англійська мова за професійним спрямуванням, німецька мова за професійним спрямуванням, латинська мова, ділова іноземна мова, ділове письмо тощо).

3. Методична діяльність кафедри
    Кафедра працює у тісному контакті з профілюючими кафедрами, що робить можливим розробляти робочі програми, зважаючи на тематику профілюючих дисциплін.
    Викладачами кафедри виконується значний обсяг методичної роботи, фактичний зміст якої становить навчально-методичне та інформаційне забезпечення навчального процесу відповідними нормативними документами. Результатом такої роботи є: програми навчальних дисциплін, робочі програми, навчально-методичні матеріали, розробка тестових завдань, укладання екзаменаційних білетів тощо.

4. Виховна робота
    Науково-педагогічні працівники приймали активну участь у виховних заходах, які проводяться в університеті. Викладачі кафедри задіяні у профорієнтаційній роботі. Проводяться виховні заходи, зокрема відзначається день української писемності, проводяться виховні бесіди на тему «Роль освіти в житті українського студентства» (з нагоди Міжнародного дня студента), «Подорож в країни, мову яких вивчаємо», «Особливості новорічних та різдвяних традицій та свят англомовного суспільства» тощо.