Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Обговорення основних завдань науково-дослідної роботи аспірантів

Відповідно до Плану гостьових лекцій факультету управління та економіки Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова на 2022-2023 н.р. 28.04.2023 р. кафедрою математики, статистики та інформаційних технологій було проведено лекцію за участю доктора економічних наук, професора, екстраординарного професора кафедри статистики національного Університету Кейптауну (Південно-Африканська Республіка), директора Інституту системних статистичних досліджень, члена-кореспондента НАН України, Відмінника освіти України, Заслуженого економіста України Ігоря Германовича МАНЦУРОВА. 
В рамках навчальної дисципліни “Сталий розвиток суспільства та соціальна глобалістика” Ігор Германович виступив з темою “Статистичне забезпечення соціально-економічного розвитку України: основи науково-практичних досліджень”.
Глобалізація є складним та комплексним явищем, яке потребує подальшого наукового вивчення економічними та юридичними науковими школами. На сучасному етапі розвитку та в умовах війни перед Україною постала можливість сформувати національний перспективний план дій соціально-економічного розвитку заради зростання рівня якості життя українців. На відкритій лекції учасники мали нагоду оглянути складові статистичного забезпечення соціально-економічного розвитку країни з огляду на майбутнє. 
Під час зустрічі як професорсько-викладацький склад, так і аспіранти мали нагоду ознайомитися із практичним досвідом який стосувався: впливу глобалізації на соціальну, економічну, екологічну та ряд інших сфер сталого розвитку; важливості статистичної освіти та освіченості в сучасному глобалізованому світі; роль, місце та перспективи удосконалення міжнародних організацій (ООН, МВФ, СОТ, ЄБРР тощо); особливу увагу приділено значенню знань та компетентностей, а також hard/ soft skills. Результатом заняття стало узагальнення спікера щодо науково-практичних порад в підготовці рукопису дисертаційного дослідження з одного боку, а з іншого сучасна парадигма розвитку країни, спрямована на розвиток постіндустріального суспільства.
Лекцію було проведено в теплій, дружній атмосфері. За підсумками заходу було зрозуміло, що ця тема досить цікава для аспірантського середовища та відкриває багато перспектив для юристів й управлінців у написанні ними різного роду наукових досліджень, спираючись на статистичні дані.
Ми вдячні Ігорю Германовичу МАНЦУРОВУ за цікаву доповідь, цінні знання, досвід та із нетерпінням будемо очікувати на наступні зустрічі!