Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Трансформація фінансового ринку України в умовах війни та післявоєнного відновлення»

30 квітня 2025 р. у Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова відбувся круглий стіл на актуальну тему: «Трансформація фінансового ринку України в умовах війни та післявоєнного відновлення».  Захід об'єднав провідних представників банківської сфери, академічну спільноту й   талановиту студентську молодь спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок факультету управління та економіки. Ми мали честь вітати за нашим круглим столом поважних представників банківського сектору м. Хмельницького, зокрема:
-    Олександра ОНИЩУКА – старого менеджера з зарплатних та соціальних карток Південно-західного макро-регіонального управління АТ КБ «ПриватБанк»;
-     Альону КАРПЕЦЬ - керуючу ТВБВ №10010022/033 АТ «Ощадбанк»;
-    Марію ЯМКОВУ - керуючу Хмельницьким відділенням  АТ «Акцент-банк»;
-    Віктора КАЗАКОВА – директора відділення Хмельницьке 2 «Sence банк»;
-    Юлію РЕВЧУК - головного економіста управління роздрібних продажів відділення №85/22 ПАТ АБ «Укргазбанк»;
-    Лілію МРУГ - менеджера по роботі з клієнтами Хмельницької обласної дирекції АТ «Правекс банк»;
-    Романа ПАТЕРКО - фахівець з обслуговування клієнтів Хмельницької обласної дирекції АТ «Правекс банк».
Конструктивні й цікаві доповіді банкірів-практиків охопили ключові аспекти функціонування ринку банківських послуг України в умовах воєнних викликів. Зокрема:
-    розвиток ринку іпотечного кредитування
-    проблеми та перспективи розвитку ринку роздрібного кредитування
-    особливості функціонування ринку депозитних послуг
-    перспективи цифровізації діяльності банків
Особливий інтерес в учасників круглого столу викликала доповідь заступника декана факультету «Києво-Могилянська школа професійної та неперервної освіти» к.е.н., доцента Олега ЛУЦИШИНА «Сучасні тренди розвитку ринку фінтех в умовах трансформації глобального бізнес-ландшафту», який наголосив, що фінансові технології є ключовим фактором трансформації глобальної економіки, сприяючи розширенню фінансової інклюзії, підвищенню ефективності платіжних систем та розвитку інноваційних бізнес-моделей. Однак їх поширення супроводжується економічними, регуляторними та технологічними викликами, які потребують стратегічного вирішення на міжнародному рівні. Також доповідач вдало виокремив шість основних векторів трансформації глобального бізнес-ландшафту:
1. Фінтех як драйвер економічного зростання сприяє інтеграції країни у глобальну фінансову систему, відкриваючи нові можливості для цифрових платежів, відкритого банкінгу, цифрових валют центральних банків (CBDC) та децентралізованих фінансів (DeFi).
2. Виклики для фінтех-індустрії: попри динамічний розвиток, ключовими викликами залишаються регуляторна невизначеність, кібербезпека, відтік кадрів та складний інвестиційний клімат.
3. Інтеграція з глобальними платіжними системами: приєднання до міжнародних платіжних систем, таких як SEPA (Європа) або FedNow (США), спрощує транскордонні розрахунки, підвищує прозорість фінансових операцій і зміцнює довіру інвесторів.
4. Інвестиції та розвиток стартап-екосистеми: забезпечення стабільного інвестиційного середовища є критичним для фінтех-галузі. Уряди та приватний сектор мають сприяти розвитку фінтех-акселераторів, венчурного капіталу та міжнародних партнерств.
5. Впровадження передових технологій: штучний інтелект, блокчейн, біометрична автентифікація та хмарні технології відіграють важливу роль у посиленні безпеки фінансових транзакцій та підвищенні персоналізації фінансових послуг.
6. Гармонізація регулювання фінтех-ринку: для ефективної інтеграції у глобальну фінансову систему необхідно адаптувати регуляторне середовище відповідно до міжнародних стандартів, таких як PSD2 (відкритий банкінг), GDPR (захист даних) та боротьба з відмиванням коштів).
Ми висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до роботи круглого столу! Ваші експертні думки, практичний досвід, глибокий аналіз та активна участь є безцінними для розуміння поточних процесів розвитку фінансового ринку України в сучасних умовах та окреслення шляхів його післявоєнного відновлення.
Такі платформи для діалогу між практиками, освітянами, науковцями та майбутніми фахівцями є критично важливими для розуміння напрямів успішної трансформації фінансового ринку України. Адже саме фінансові технології мають стають сьогодні основним драйвером функціонування фінансових систем та економічного розвитку на глобальному рівні. Разом ми сильніші! Разом до Перемоги та процвітання
 

Фотогалерея