IT сервіси Університету
Вітаємо Вас в корпоративній мережі
Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова!
На сьогодні Університетом зареєстровані та підтримуються 2 домени (власник підписки), ІТ-сервіси, в яких надаються двома найпоширенішими транснаціональними корпораціями:
1) Google LLC ( домен univer.km.ua (univer.khmelnitskyi.ukraine);
2) Microsoft (домен huup.km.ua (huup. khmelnitskyi.ukraine).
Ви обрали ХУУП імені Леоніда Юзькова і тепер маєте можливість користуватися всіма нашими ІТ-сервісами, а саме:
- університетською корпоративною електронною поштою, яка підтверджує ваш статус НПП (студента);
- надійним та безлімітним хмарним файловим сховищем OneDrive (https://huup-my.sharepoint.com/_layouts/15/MyBraryFirstRun.aspx?FirstRunStage=waiting);
- інфраструктурою віртуальних робочих столів;
- безкоштовним Wi-Fi на території наших навчальних корпусів;
- загально-університетською мережею та серверами інформаційного обміну Exchange ємністю 1,0 Tb;
- безкоштовними пропозиціями від ІТ-компаній: Microsoft, Google.
Тепер Вам доступна безкоштовна ліцензія на Microsoft Office 365 Професійний плюс для ПК або Mac для мобільних пристроїв. Також, ви маєте можливість комунікації з викладачами та студентами університету за допомогою Skype для бізнесу.
Більш детальний опис сервісів Ви можете знайти на сайті університету за посиланням https://www.univer.km.ua/pro-universytet/inshi-pidrozdily/viddil-it
І. Google Workspace for Education - попередня назва G Suite – це пакет спеціалізованого хмарного програмного забезпечення й інструментів для спільної роботи від компанії Google, доступний за передплатою. Проект вперше було запущено 28 серпня 2006 року під назвою «Додатки Google для вашого домену». В університеті з 2010 року.
У пакет Google Workspace входять ряд веб-застосунків:
У версіях Google Workspace передбачені корпоративні функції:
- спеціальні адреси електронної пошти в домені університету (univer.km.ua), 30 Gb хмарної пам'яті для збереження документів і електронних повідомлень, а також техпідтримка телефоном і електронною поштою цілодобово та без вихідних.
На відміну від готового спеціалізованого програмного забезпечення для офісів, у хмарному пакеті G Suite дані користувачів зберігаються не на традиційних внутрішніх серверах установ, а в мережі захищених центрів обробки даних.
За даними Google, пакетами G Suite користуються понад 5 мільйонів організацій у всьому світі, зокрема 60 % компаній. Сьогодні G Suite нараховував більше 3 млн. підприємств, що сплачують абонплату за користування, та 70 млн. користувачів тарифу G Suite для освіти.
ІІ. Microsoft Office 365 - це платний хмарний власницький інтернет-сервіс і програмне забезпечення компанії Microsoft, що розповсюджується за схемою «програмне забезпечення + послуги». Сервіс Office 365 був анонсований в жовтні 2010 р., публічне бета-тестування розпочалося у квітні 2011 р. В університеті з 2019 р.
Університет власних корпоративної підписки від Microsoft (2300 акаунтів – 2000 для студентів + 300 для НПП).
Microsoft Office 365 – включає наступний набір набір програм:
Для розміщення навчальних матеріалів використовується сховище даних OneDrive;
- організація роботи у хмаро орієнтованому середовищі здійснювалася за допомогою інструментарію підтримування спільної роботи MS Teams.
Microsoft Teams містить набір інструментів для створення команди для роботи в групі (у ній мають бути зареєстровані студенти і викладачі);
викладачі мають можливість отримувати своєчасну інформацію через засоби командних бесід, приватних чатів, зборів проектних груп та ін. При цьому в процесі спільної роботи можна прозоро використовувати додатки Microsoft Office 365, а саме Word, Excel, PowerPoint. У процесі роботи викладач може створювати такі матеріали, як файли Microsoft Office; навчальні відео матеріали (YouTube); файли і бібліотеки файлів у OneDrive; анкети, тести (Microsoft Forms) та інші.
Головна відмінність від звичного методу роботи з даним програмним забезпеченням полягає в тому, що користувач використовує не ресурси свого комп'ютера, а потужності, які надаються йому як Інтернет-послуга. При цьому користувач має повний доступ до власних даних і можливість роботи з ними з будь-якої точки світу і з будь-якого пристрою, не прив'язуючись до операційної системи, встановленого програмного забезпечення та обчислювальних потужностей, за допомогою яких ця робота відбувається.
Для того, щоб почати користуватися ІТ-сервісами ХУУП, Вам потрібно:
І. Поштовий сервіс Google. Елементи інтерфейсу
1.1. Завантажити інтерактивну панель сервісів Google, у верхній правій частині якої міститься кнопка до режиму налаштування контактів Gmail (або Почта).
1.2. На відповідний запит ввести надані Вам дані (Логін) у форматі vashlogin [at] univer.km.ua/
1.3. Ввести стартовий пароль (одноразовий) та перейти у свою поштову скриньку, змінивши пароль та підтвердити його.
1.4. Новий пароль, який Ви створили необхідно запамятати на весь період навчання в університеті та зберегти його згідно правил.
ІІ. Поштовий сервіс Microsoft. Елементи інтерфейсу
2.1. Перейти за посиланням https://www.office.com/
2.2. Виконати декілька простих кроків, які побачите за цим посиланням:
на відповідний запит ввести надані Вам нижче облікові дані у форматі vash_login [at] huup.km.ua (до речі, це Ваша нова поштова адреса, яку можна використовувати не лише для внутрішніх комунікацій ХУУП).
2.3. Ввести стартовий пароль.
2.4.Стартовий пароль у подальшому ви можете змінити натиснувши піктограму Параметри - Пароль - Змінити пароль (або скористатися довідкою).
Щось пішло не так? Ви завжди можете звернутись до служби технічної підтримки ХУУП за телефоном:
(0382) 71-75-85 (Пн-Пт: 09:00 – 17:00)
або за e-mail: admin [at] univer.km.ua
Google Workspace for Education (univer.km.ua)
Office 365 (huup.km.ua)