Юридична клініка консультує
ЮРИДИЧНА КЛІНІКА КОНСУЛЬТУЄ
- КОНСУЛЬТАЦІЇ ВПО
-
Як влаштувати внутрішньо переміщеній особі дитину в дитячий садочок?
1. Обрати дитячий садок.
2. Відвідати заклад і дізнатись у директора про наявність вільних місць, а також про порядок зарахування дітей.
3. Для прийому до закладу дошкільної освіти загального розвитку надати в дитячий садок:
• заяву батьків або осіб, які їх замінюють;
• медичну довідку про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
• свідоцтво про народження.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МІСЦЬ НЕМАЄ?
1. З’ясуйте у співробітників, з якої причини відсутнє місце.
2. Запитайте, що можна зробити, щоб потрапити до дитсадка.
3. Отримайте письмову відмову у прийнятті дитини до садочка від керівника закладу.
4. Зібравши всю інформацію, зверніться в управління освіти – там зобов’язані вам допомогти.
Вулиця Грушевського, 53, Хмельницький
Телефон: 0382 794 726
Консультаційна телефонна лінія МОН «Вступна кампанія 2022 року» 0 (800) 50-45-70. Звернення громадян також приймаються за адресою електронної пошти (vstup2022 [at] mon.gov.ua).
Крім того, можна звертатися за телефоном урядової гарячої лінії – 1545 (для осіб із ТОТ – 0 800 50 44 25).
Також можливо встати на чергу онлайн, для цього потрібно:
• обрати дитячий садок за місцем фактичного проживання;
• зареєструватися на сайті електронної реєстрації в заклади дошкільної освіти;
• створити онлайн заявку;
• завантажити сканкопію свідоцтва про народження та довідку внутрішньо переміщеної особи.
Порядок скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у разі повернення до покинутого місця постійного проживання
Відповідно до ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» дія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи скасовується, якщо особа:
• подала заяву про відмову від довідки;
• скоїла кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; вчинення кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку або військового кримінального правопорушення;
• повернулась до покинутого місця постійного проживання;
• виїхала на постійне місце проживання за кордон.
За законом у ВПО є 10 днів, щоб повідомити про зміну свого місця проживання з дня дня прибуття до нового місця проживання.
Також, у разі добровільного повернення додому ВПО зобов’язаний подати про це уповноваженому органу за місцем отримання довідки не пізніше як за три дні до дня від’їзду.
Куди звертатися
Внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані на території певної територіальної громади, аби знятися з обліку, зобов’язані повідомити департамент з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій, виконавчих міських чи районних органів; виконавчі органи сільських, селищних, міських рад; центр надання адміністративних послуг в один зі способів:
• особисто подати повідомлення за місцем отримання довідки не пізніше, як за три дні до від’їзду;
• особисто подати повідомлення протягом трьох днів після повернення до покинутого місця проживання;
• подати повідомлення про скасування дії довідки про взяття на облік ВПО можна через портал «ДІЯ», за посиланням: https://diia.gov.ua/services/skasuvannya-statusu-vpoЯкщо ВПО не повідомить про повернення в покинуте місце постійного проживання, дія довідки може бути скасована на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.
У разі наявності у внутрішньо переміщеної особи обґрунтованих причин для продовження строку її відсутності за місцем проживання понад 60 днів така особа звертається з відповідною письмовою заявою за місцем проживання до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад. У такому разі строк відсутності внутрішньо переміщеної особи за місцем проживання може бути збільшено до 90 днів.
Інформація є актуальною станом на 07.02.2023 р.
Порядок видачі рецептів на ліки за програмою «Доступні ліки» у зв’язку із введенням воєнного стану
У зв’язку із введенням воєнного стану на території України та для того, щоб українці могли отримати життєво важливі ліки, Міністерство охорони здоров’я спростило процедуру видачі рецептів на ліки, які можна отримати безоплатно або з незначною доплатою за програмою «Доступні ліки».
Нова процедура закріплена в наказі МОЗ України від 28.02.2022 № 388 «Щодо забезпечення функціонування галузі охорони здоров’я».
Якщо у пацієнта немає можливості отримати електронний рецепт на «доступні ліки», цей рецепт можна отримати у паперовому вигляді у будь-якого лікаря, який надає первинну медичну допомогу, незалежно від того, чи у пацієнта підписана декларація з цим лікарем. Для цього не обов’язково підписувати електронну декларацію з лікарем у місті, куди людина виїхала. Щоб отримати рецепт на безкоштовні ліки вимушені переселенці можуть звернутися до будь-якого сімейного лікаря без укладання декларації.
При звернені, реєструють пацієнта в медичній системі, оскільки системи різних областей різняться. Після цього, записують людину на прийом і здійснюють виписку «Доступних ліків».
Є частина ліків, які повністю безкоштовні, а є такі, які потребують доплати, але доплата незначна.
Людині потрібно мати або електронний рецепт, який є дійсний місяць, або паперовий рецепт: вірно оформлений, з печатками, з правильно написаним дозуванням, міжнародна назва.
Аптеки мають приймати паперові рецепти на ліки, які входять в урядову програму реімбурсації «Доступні ліки», та обліковувати їх у паперовій формі. Медичні працівники можуть внести медичні записи про виданий рецепт до реєстру електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) після появи відповідної технічної можливості.
ВАЖЛИВО!!! За програмою «Доступні ліки» пацієнти можуть отримати в аптеках безоплатно або з невеликою доплатою препарати для лікування наступних захворювань:
• серцево-судинні захворювання;
• бронхіальна астма;
• діабет ІІ типу;
• цукровий та нецукровий діабет;
• розлади психіки та поведінки;
• епілепсія.
Державна програма «Доступні ліки» для вимушених переселенців продовжує діяти там, де не ведуться бойові дії.
Інформація є актуальною станом на 07.02.2023Взяття на облік внутрішньо переміщеної особи у разі відсутності відмітки про реєстрацію місця проживання
Для отримання статусу ВПО здійснюється постановка на облік. Особа, що бажає отримати статус ВПО, має звернутися до:
• підрозділу з питань соціального захисту населення при державних адміністраціях;
• виконавчих комітетів сільських/селищних/міських рад;
• місцевих центрів надання адміністративних послуг («ЦНАПів»).
Відповідно до пункту 4 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 у редакції від 22.03.2022 під час подання заяви про взяття на облік заявник пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини.
У разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, зазначеними у статті 1 Закону, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення (військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби; трудова книжка із записами про трудову діяльність; документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно; свідоцтво про базову загальну середню освіту; атестат про повну загальну середню освіту; документ про професійно-технічну освіту; документ про вищу освіту (науковий ступінь); довідка з місця навчання; рішення районної, районної у мм. Києві чи Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; медичні документи; фотографії; відеозаписи тощо).
Крім того, заява про взяття на облік та включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про внутрішньо переміщену особу за наявності технічної можливості може подаватися також через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (Портал Дія).
Таким чином, доказами, що підтверджують факт проживання на території, де є обставини для надання статусу ВПО є відмітка про реєстрацію місця проживання у паспорті, трудова книжка із зазначенням адреси працевлаштування, довідка із закладу освіти, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, договір оренди житлового приміщення із зазначенням відповідної адреси, рішення суду про влаштування дитини у дитячий будинок, а також будь-які інші матеріали (фото, відео, листування, дані геолокацій), що можуть свідчити про проживання особи на такій території).
Якщо Вам відмовили у видачі довідки ВПО, необхідно у такому випадку для захисту права на отримання такої довідки,– отримати офіційну письмову відмову видати довідку ВПО. Після аналізу змісту такої відмови на предмет відповідності Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, можна оскаржити незаконну відмову до суду.
Інформація є актуальною станом на 07.02.2023 р. - КОНСУЛЬТАЦІЇ З АЮК
-
Консультації з сайту Асоціацій юридичних клінік України
Юридична клініка Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова
2. Чи існує для військовослужбовців заборона або ж обмеження у праві мати татуювання?
3. Відчуження державою земельної ділянки у фізичної особи в примусовому порядку.
4. Особливості сплати Єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) у період карантину.
5. Набуття права власності за набувальною давністю.
6. Захист від недостовірної інформації у соціальних мережах.
9. Оформлення найманого працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (далі – ФОП).
10. Реєстрація фізичної особи – підприємця та обрання групи оподаткування для майстра манікюру.
13. Примусове відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності
14. Як оскаржити відмову приватизації земельної ділянки?
15. Обмеження військовослужбовців у праві використовувати свою індивідуальність?
16. Чи зобов’язаний спадкоємець сплачувати кредит померлого?
18. Порядок укладення фізичною особою договору оренди державного майна.
19. Значення якості зображення і звуку для забезпечення судового розгляду в режимі відеоконференції.