Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Використання освітніх он-лайн платформ для університетів: Coursera

Курсера

Coursera -  це платформа, що реалізує залучення найкращих університетів світу та викладачів до відкритих он-лайн-курсів. Станом на 01.06.2022 р. на платформі 6508 курсів, на яких навчаються більше 100 млн. чол. Coursera співпрацює з університетами, міністерствами та іншими організаціями, щоб пропонувати онлайн-курси, сертифікати та ступені з різних предметів. У 2021 році близько 150 університетів пропонували понад 4000 курсів через Coursera.
Курси Coursera тривають приблизно від 4-х до 12-ти тижнів, від однієї до двох годин відеолекції на тиждень. Ці курси містять вікторини, щотижневі вправи, оцінені та перевірені завдання, додаткове завдання з відзнакою, а іноді й підсумковий проект або іспит для завершення курсу. Курси також надаються на вимогу, і в такому випадку користувачі можуть не поспішати закінчити курс з усіма доступними матеріалами одночасно.
У 2020 році у відповідь на пандемію COVID-19 Coursera запустила курс Інституту Джаміла в Імперському коледжі Лондона. Курс під назвою «Наука має значення: поговоримо про COVID-19» був найпопулярнішим курсом, запущеним на Coursera у 2020 році, у якому того року навчалося понад 130 000 студентів. Курс був представлений провідним дослідником Інституту Джаміла професором Хелен Уорд і заступником директора доктором Катаріною Хаук, а також конкретні модулі у співпраці з іншими дослідниками з усього Imperial.
З березня 2022 р. доступ до курсів Coursera для студентів України є безкоштовним. Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова приєднався до Програми навчання Coursera — це великий крок, і велике вікно можливостей, як для студентів, так і для викладачів навчального закладу.
Перегляньте доступні для вас курси та почніть свій кар’єрний розвиток прямо зараз. Адже згідно пп. 3-4 Наказу МОН України «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ВИЗНАННЯ У ВИЩІЙ ТА ФАХОВІЙ ПЕРЕДВИЩІЙ ОСВІТІ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ, ЗДОБУТИХ ШЛЯХОМ НЕФОРМАЛЬНОЇ ТА/АБО ІНФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ В МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ 16 БЕРЕЗНЯ 2022 РОКУ ЗА № 328/37664) «заклади освіти можуть визнавати результати неформального та/або інформального навчання, передбаченим відповідною ОП (результатом навчання певних освітніх компонентів або програмним результатом навчання), за підсумками якого приймається рішення про можливість зарахування особі певних освітніх компонентів (складових освітніх компонентів) відповідної ОП (у т. ч., в рамках її вибіркової компоненти)». При цьому згідно п. 8 зазначеного наказу «загальний обсяг освітніх компонентів ОП, що зараховується здобувачу освіти за підсумками неформального та /або інформального навчання, не може перевищувати 25 % відповідної освітньої програми».

Ласкаво просимо до вашої навчальної програми Ukraine Response на Coursera https://mooc4ua.online/
Уповноваженим представником університету у керуванні процесами реєстрації, надання доступу до курсів, моніорингу результатів є начальник відділу ІТ Володимир КУЛИК (admin [at] univem.ua">admin [at] univem.ua).
Також Ви можете також ознайомитися з записом вебінару за посиланням  https://www.youtube.com/watch?v=J-0Qzvfu5FU

image 42

image 43

image 44