Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Співпраця зі стейкхолдерами

Співпраця зі стейкхолтерами

Повноцінний і якісний навчальний процес передбачає реґулярну плідну співпрацю між усіма групами стейкхолдерів. 8 Грудня 2021 року в рамках реалізації освітньо-професійної програми «Бакалавр туризму» відбулася зустріч представниці туристичного оператора «TUI» (Touristik Union International), Анастасії ПРОЦЕНКО з адміністрацією Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова в особі першої проректорки Ірини КОВТУН, деканеси факультету управління та економіки Тетяни ТЕРЕЩЕНКО, завідувача Кафедри публічного управління та адміністрування Едуарда ЩЕПАНСЬКОГО, викладачами кафедри публічного управління та адміністрування Тетяною ТРИГУБОЮ, Тетяною ФАСОЛЬКО, Оленою ХИТРОЮ, Петром СЕМ’ЯНЧУКОМ та студентами І-ІІІ курсів спеціальності 242 Туризм. 
«TUI» є одним із передових туроператорів в Україні, де понад 250 аґентств працюють за такими напрямами – Туреччина, Єгипет, Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати, Туніс, Шрі-Ланка, Індія. Відтак, компанію «TUI (Touristik Union International)» вважають найвідомішим міжнародним брендом та лідеркою у світовому туризмі, що задіяна у 180 країнах Світу зі щорічним обслуговуванням понад 30 мільйонів клієнтів.
Анастасія ПРОЦЕНКО зазначила, що туристичний оператор «TUI» зацікавлений у залученні здобувачів вищої освіти спеціальності 242 Туризм до лав своїх співробітників як для проходження практики в Туреччині, так і для подальшого працевлаштування. З цією метою учасникам зустрічі були презентовані житлові й фінансові умови роботи, ґарантії медичного страхування та лікування, забезпечення уніформою і засобами зв’язку, можливості кар’єрного зростання для майбутніх практикантів і працівників. Разом із тим, продемонстровано кілька моделей ритмічності робочого дня трансферного ґіда і матеріально-технічне забезпечення компанії «TUI».
Перша проректорка Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова Ірина КОВТУН високо оцінила потенційну іміджеву компоненту навчальної, наукової та практичної співпраці з відомим міжнародним туроператором, що у двосторонньому порядку дозволить розширити горизонти господарського функціонування й позитивно сприятиме підвищенню якості освітнього процесу і трудової діяльності.
Деканеса Факультету управління та економіки Тетяна ТЕРЕЩЕНКО підкреслила важливість такої співпраці з роботодавцями для набуття студентами цінного досвіду в індустрії туризму на посадах трансферного і готельного ґіда, а також запропонувала представниці туристичної компанії «TUI» ознайомитися з освітньо-професійною програмою «Бакалавр туризму» і внести своє бачення, як діючого туристичного практика міжнародного рівня, стосовно освітніх компонент, компетентностей, програмних результатів та інших позицій.
Завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Едуард ЩЕПАНСЬКИЙ відзначив високий рівень повноти відповідей на актуальні питання й реалістичність трудової картини практикантів і працівників туристичної компанії «TUI» з чітко окресленими перевагами, існуючими проблемами та професійно-фінансовими перспективами, а перший реальний крок до взаємної співпраці має хороші можливості до її поглиблення.
Модератор заходу, старший викладач кафедри публічного управління та адміністрування Тетяна ТРИГУБА поцікавилися інформаційно-технологічним потенціалом Компанії, можливостями проходження різних видів практики здобувачами вищої освіти з отриманням відповідних даних для написання звітів, курсових і наукових робіт, а також яким чином можна організувати контроль з боку керівників практики й наукових керівників.
Студенти проявили активну цікавість і їхні питання стосувалися візових процедур; тривалості й режиму робочого дня, тижня і сезону; наявності вільного часу і вихідних; вимог до знання іноземних мов; причин виникнення проблемних та конфліктних ситуацій з туристами і місцевим населенням, а також порядку їх вирішення й уреґулювання; конкретних деталей перельоту, харчування, медичного страхування і лікування; поведінки за умов стресових ситуацій та у важких психологічних обставинах; порядку розподілу по реґіонах Туреччини й ієрархії підпорядкованості; умов та можливостей кар’єрного росту; структури витрат працівника і її співвідношення з величиною заробітної плати; сприяння у виконанні індивідуального навчального плану.
Всі учасники одностайно наголосили на важливості цієї зустрічі й висловили сподівання на істотне полегшення пандемічної ситуації з подальшим безпосереднім поглибленням міжнародної освітньої мобільності у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців за спеціальністю 242 Туризм.