Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

Перша просвітницька акція до Міжнародного дня інтелектуальної власності

20 квітня 2021 року Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (UAACP) спільно з Unreal Campaign від Міжнародної асоціації товарних знаків (INTA) за підтримки Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова та компанії «Пахаренко і партнери» провели соціальну акцію в режимі онлайн в межах безстрокової національної просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні».
Захід, який включав освітньо-просвітницьку лекцію для здобувачів та викладачів закладів вищої освіти України, проведено з нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності (ІВ). Цьогоріч Міжнародний день ІВ – 26 квітня 2021 року – присвячений ролі об’єктів права ІВ в розвитку малих та середніх підприємств (МСП) та шляхам комерціалізації їх ідей для досягнення фінансового успіху.
Відкрив онлайн лекцію ректор Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, д.ю.н., професор Олег ОМЕЛЬЧУК.
Із презентацією «Роль інтелектуальної власності в суспільстві. Виробництво та продаж контрафактної продукції — реальна загроза кожному споживачу та світовій економічній безпеці» виступили представники UAACP та патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Євген КОМПАНЕЦЬ та Лариса СЕВОСТЬЯНОВА.
У ході виступу викладачі, аспіранти, студенти дізналися про права ІВ та їх роль в досягненні фінансового успіху на ринку для МСП, побачили численні приклади порушення прав інтелектуальної власності та дізналися про шляхи боротьби з підробками.
Євген КОМПАНЕЦЬ, зокрема, розповів учасникам про роль ІВ в суспільстві, її вплив на економіку країни, про фальсифіковану продукцію і масштаби виробництва та розповсюдження підробок, а також надав багато корисних порад та юридичної інформації, ознайомив аудиторію із особливостями кримінального процесу і тим, як боротися із злочинними діями, пов’язаними з порушенням прав ІВ. Резюмуючи свій виступ, юрист закликав слухачів завжди залишатись свідомими споживачами і громадянами, бо споживачі самі відповідають за свій вибір, купуючи товар та наголосив: «час змін настав, а тому молодому поколінню українців необхідно активно доносити інформацію про важливість охорони та захисту ІВ, її роль у зростанні економіки та ризики, які несуть у собі контрафактні товари».
Про результати просвітницької кампанії та про результати роботи правоохоронних органів України у напрямку боротьби із контрафактними товарами розповіла Лариса СЕВОСТЬЯНОВА. Вона, зокрема, навела приклади найбільш «популярних підробок» на вітчизняному ринку, проілюструвала на прикладах вилучення контрафактних товарів правоохоронними органами, показавши учасникам лекції у яких умовах виготовляється контрафактна продукція і яку небезпеку несе здоров’ю та довкіллю.
Під час заходу лектори надали багато корисних порад як не придбати підробку і не стати жертвою шахраїв в мережі Інтернет, озвучивши рекомендації споживачам від Кіберполіції, Держпродспоживслужби та UAACP.
Приємно, що здобувачі вищої освіти, а це більше 50 студентів та аспірантів Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, виявили зацікавленість до теми. Впевнені, що після презентації більшість слухачів станете відповідальними споживачами і не купуватимуть товар сумнівної якості, підтримуючи таким чином порушників прав ІВ та кримінальний бізнес, прибутки від якого йдуть на фінансування інших злочинів (таких як торгівля людьми, зброєю та наркотиками).