Перейти до основного вмісту
Lex et Juctitia

85-річчя від Дня народження доктора юридичних наук, професора, академіка-засновника НАПрНУ, першого Голови Конституційного Суду України Леоніда Петровича Юзькова

28 січня 2023 року українському правознавцю, доктору юридичних наук, професору, академіку-засновнику НАПрНУ, першому Голові Конституційного Суду України, нашому земляку Леоніду Петровичу Юзькову виповнилося б 85 років. Леонід Петрович Юзьков доклав значних зусиль до становлення та розвитку Хмельницького університету управління та права. Ім’я цієї видатної людини носить наш Університет. Для нашого Університету, для всіх нас це  велика честь. Адже Леонід Петрович Юзьков стояв біля витоків державної незалежності і був одним із фундаторів української Конституції. Усе своє життя він присвятив служінню високим ідеалам народовладдя і верховенства права, розбудові української державності на засадах гуманізму й демократії та зробив значний внесок у розбудову незалежності України та її конституційно-правове оформлення. Світла пам’ять про Леоніда Петровича Юзькова як яскравого вченого- конституціоналіста, вмілого педагога, талановитого організатора, громадського й державного діяча, людини щедрої душі й багатогранного таланту назавжди у пам’яті тих, з ким йому пощастило працювати, і тих, хто продовжує розбудову незалежної України, продовжуючи й розвиваючи його творче надбання. І ми, його земляки, пишаємось тим, що ця видантна людина народилась і зростала саме на території нашої області. 

Відеосюжет, присвячений діяльності українського ученого-правознавця, доктора юридичних наук, Голови Конституційного Суду України (1992-1995)  Леоніда Петровича Юзькова (28 січня 1938 - 2 березня 1995) можна переглянути  тут: