Skip to main content
Lex et Juctitia

XXIV Міжнародна науково-практична конференція “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку”

30 травня 2024 р. Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова, спільно з партнерами, традиційно проведено щорічну Міжнародну науково-практичну конференцію “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку”, організатором якої виступає кафедра менеджменту, економіки, статистики та цифрових технологій факультету управління та економіки. Конференція є міжнародною, оскільки нашими партнерами виступили: Бельцький державний університет імені Алеку Руссо, Молдовська економічна академія, Ясський університет імені Олександра Іоана Кузи, Інститут економічних і соціальних досліджень ім. Георге Зане. Захід цьогоріч дистанційно зібрав, в стінах Університету та режимі відео-конференції, найвідоміших представників наукових шкіл України, Молдови та Румунії. Учасники конференції вели розмову про провідну роль статистики, як науки та практики, в сучасному розвитку ринкових відносин. Особливої уваги було надано темі досягнення країнами-учасницями конференції 17 глобальних Цілей сталого розвитку, зокрема екології та освіти, а також викликам пов’язаних з пандемією й війною.
Доктор економічних наук, професор Р.О. Кулинич виступив з доповіддю на тему: «Використання вагових коефіцієнтів у рейтингуванні». Живий інтерес та обговорення викликали тези учасників пленарного засідання: 
1.    “Стійкість закладів вищої освіти в епоху цифрових технологій – концептуальна основа та найкращі практики” авторів з Ясського університету імені Олександра Іоана Кузи Агеоргісей Даніела-Тетяна, доктора економічних наук, професора та Асанду Анка Лаура, доктора економічних наук, професора.
2.    “Сценарій Altug суспільних дій у відносинах з об’єктами ШІ” Тугу Александру, доктора економічних наук, професора, Ясський університет імені Олександра Іоана Кузи.
3.    “Проблеми цифрової трансформації: світовий досвід та особливості підприємств Республіки Молдова” Дорогої Ірини Іванівни, доктора економічних наук, професора, Молдовська економічна академія.
4.    “Стратегії досягнення стійкості у вищих навчальних закладах. досвід країн Європейського Союзу” Сусленко Аліна Андріївни, доктора економічних наук, професора, Бельцький державний університет імені Алеку Руссо.
Основні теоретичні напрями конференції: 

1.    Статистична оцінка взаємозв’язку чинників та результативних показників соціально-економічного розвитку (пряма та обернена статистична задача).
2.    Оптимізація рівнів чинників та результативних показників.
3.    Статистичне забезпечення управління економікою.
4.    Методи прогнозування та моделювання соціально-економічного розвитку.
5.    Рейтингова оцінка соціально-економічного розвитку.
6.    Інформаційні технології в економіці.

Головна мета XXІV Міжнародної науково-практичної конференції “Статистичні методи та інформаційні технології аналізу соціально-економічного розвитку” – зробити доступною для вчених, громадськості, студентства та практичних працівників інформацію про статистичне забезпечення обґрунтування та прийняття організаторських та управлінських рішень у сфері соціально-економічного розвитку, вдосконалення статистичної науки, зв’язку теорії і практики, гармонізації національних стандартів статистики з міжнародними, обговорення практичних проблем. 
У Конференції беруть участь працівники наукових установ, вищих навчальних закладів, державних підприємств, установ та організацій, загалом 62 учасники з України, Молдови та Румунії, в числі яких 18 докторів та 15 кандидатів наук.
Така увага до нашої Міжнародної науково-практичної конференції невипадкова. Адже не буде перебільшенням твердження, що збільшення рівня статистичної грамотності громадян, підвищення якісної сторони статистичного аналізу соціально-економічних процесів України сприяє якісним змінам процесу прийняття управлінських рішень. Відтак питання застосування в навчальному процесі та практичній роботі прикладних аспектів статистичної методології, набуває нині додаткової актуальності.
За результатами проведення конференції буде підготовлено узагальнення, а також з метою поширення результатів міжнародної науково-практичної конференції збірник матеріалів конференції буде надісланий на адресу бібліотек провідних економічних закладів вищої освіти та на адресу органів державної влади за профілем тематики конференції.
 

Фотогалерея