Skip to main content
Lex et Juctitia

Всеукраїнська інформаційна кампанія з протидії платіжному шахрайству

Ось і завершилась мега-цікава, пізнавальна та корисна Всеукраїнська інформаційна кампанія з протидії платіжному шахрайству в рамках проекту Національного банку України та Департаменту Кіберполіції Національної поліції України #ШахрайГудбай, який проводився з 02 жовтня по 17 листопада 2023 року. https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/#section-3
У світі сьогодні понад половина карткових шахрайств відносяться до соціальної інженерії: люди самі переказують гроші шахраям або розкривають їм дані своїх карток. Виклик для центральних банків усіх країн у період карантину та масового переходу в онлайн – убезпечити людей від таких випадків. 
Здобувачі вищої освіти спеціальності Фінанси, банківська справа та страхвання Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова разом із доценткою кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку Наталією ТКАЧУК прийняли активну участь в освітніх заходах з платіжної безпеки в рамках проекту НБУ #ШахрайГудбай. 
1. Проведені лекційні заняття на тему: «Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства», в процесі яких студенти дізналися про такі поширені сьогодні види фінансових шахрайств:
   Злам акаунтів у соціальних мережах та месенджерах, схема шахрайства «друг просить у борг» 
   Технологія спуфінгу - маскування під офіційне надійне джерело (банк, державну установу тощо) для отримання доступу до конфіденційних даних, що дає змогу потім викрасти кошти через електронні повідомлення, смс повідомлення, телефонні дзвінки
   Телефонні дзвінки під імені працівників банків
   Шахрайство під виглядом соціальних виплат
   СМС-повідомлення про переказ коштів з платіжної картки
   Шахраїські схеми на торговельних майданчиках під виглядом продавців чи покупців товарів
   Продаж неіснуючих товарів в інтернеті
   Угон сім-картки" або крадіжка фінансового номера телефону.
Здобувачі вищої освіти з цікавістю ознайомилися з порадами щодо уникненн подібних видів шахрайств в реальному житті.
2. Також в рамках проекту НБУ #ШахрайГудбай здобувачі вищої освіти прийняли участь в настільній командній грі «КіберБезпека: думай швидко, плати безпечно!», під час якої мали можливість перевірити ступінь засовєння поданого сатеріалу щодо видиів фінансового шахрайства та методів боротьби з ними. 
3. Студенти прийняли активну участь у запропонованих НБУ конкурсах:
«Пика шахрая»