Skip to main content
Lex et Juctitia

Правила користування мережею Інтернет

Підключення локальної мережі  університету до всесвітньої мережі Internet було зумовлене насамперед необхідністю покращення інформаційного обміну з провідними навчальними закладами Світу шляхом використання сервісів мережі Internet на зразок Email, WWW, FTP.

Кількість користувачів локальної мережі Хмельницького Університету Управління та Права постійно зростає.

Сьогодні вихід в Internet мають всі комп’ютери локальної мережі.

В той же час пропускна здатність зовнішнього каналу залишається практично незмінною, що призводить до його перевантаження.

Щомісячна орендна плата, що сплачується університетом Internet-провайдеру, значною мірою залежить від завантаження каналу.

Виходячи з усіх вищезгаданих умов, відділом інформаційного забезпечення та технічних засобів навчання (ІЗТЗН) встановлено основні правила підключення та користування ресурсами мережі Internet.

1. Ресурси мережі Internet повинні використовуватися виключно з освітньою та науковою метою. Прокачування великих обсягiв інформації, що не має безпосереднього відношення до наукової роботи та навчального процесу, є порушенням правил користування ресурсами мережі Internet, особливо це стосується XXX трафіку. У випадку порушення користувачем цього правила останній автоматично переводиться в окремий віртуальний канал - канал зі зниженою максимальною швидкістю строком на один місяць, а у випадку неодноразового порушення користувач буде автоматично відключений від мережі Internet з подальшим повідомленням керівництву університету.

2. Розсилка інформації електронною поштою великій кількості отримувачів, що не є зацікавленими в її отриманні або, іншими словами, електронний SPAM також є порушенням правил користування Internet. За неодноразове порушення можливе блокування E-mail адреси і відключення від мережі комп’ютера спамера.

3. Відправка електронною поштою наукових робіт, статей для публікацій або іншої інформації, що може становити таємницю, без попереднього узгодження з керівництвом  університета заборонена.

4. Забороняється вказувати e-mail адреси поштових скриньок сервера @univer.km.ua на форумах, при заповненні реєстраційних форм на будь яких сайтах, підписуватись на автоматичну розсилку новин. В любому випадку таку кореспонденцію ви будете отримувати частково або зовсім не отримувати, так як  на сервері встановлені фільтри на SPAM.  Для таких цілей використовуйте свої особисті адреси.

5. Для реєстрації в Internet нового комп’ютера, підключеного до локальної мережі Хмельницького Університету Управління та Права , необхідно мати IP адресу, отримання якої потрiбно узгодити з адміністратором мережі. Забороняється самостійне встановлення IP адреси, оскiльки використання IP, що зайнята іншим комп’ютером, призводить до непрацездатності обох комп’ютерів у мережі, а у випадку встановлення IP шлюзу - до непрацездатності всього мережевого сегменту.

При порушенні можливе повне відключення зазначеного комп’ютера від мережі та блокування E-mail адреси користувача.

6. Забороняється підключення до комп’ютерної мережі Хмельницького Університету Управління і Права окремих комп’ютерів, без попереднього узгодження з керівництвом університету.

7. Кожен користувач може використовувати університетський Файл-сервер. Незалежно від реалізації, забороняється розміщення на сервері файлів порнографічного характеру, матеріалів, що зневажають особу або становлять державну таємницю, незаконне розповсюдження програмного забезпечення, що підпадає під Copyright, а також використання електронних послуг в діях, що порушують чинне законодавство України.

8. Користувач не має права використовувати послуги www-сервісів та електронної пошти Університету для створення атомної, хімічної, бактеріологічної зброї та інших засобів масового знищення.